Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-05-2021 22:20   Güncelleme : 31-05-2021 22:20

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

​             İl Müdürlüğümüzce 23 Şubat 2021 tarihinde İlimiz merkez ilçede tarımsal faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları ile birlikte İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda değerlendirme toplantısı düzenlendi

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

            İl Müdürlüğümüzce 23 Şubat 2021 tarihinde İlimiz merkez ilçede tarımsal faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları ile birlikte İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda değerlendirme toplantısı düzenlendi.

            Toplantıda ilimizin en temel sorunları olan tarımsal ve hayvansal üretim konuları ele alındı. Sivil Toplum Kuruluşları tarımsal üretimde sürdürülebilirlik ve pazarlama sorunu yaşandığını dile getirdiler. STK’lar şimdiye kadar gerçekleştirdikleri projeler ile bundan sonra hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şenol TABAK; Sinop’ta üretilen kestane balının coğrafi işaret almaya hak kazanması ile birlikte kestane balı dolum tesisi çalışmalarının başladığını belirtti.

            Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Başkanı Ferit YILDIZ; İlimizde avcılığı yapılan su ürünlerinin karaya çıkarılmadan işlenip paketlenmesinin yapılabileceği “fabrika balıkçı gemilerine” ihtiyaç olduğunu söyledi.

            Osmaniye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Şule ÖZ ve Kabalı Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Murat ALTIN; çok yıllık yem bitkisi ekilişinin artırılmasının ilimiz tarımına faydalı olacağını belirttiler.

           Toplantı sonunda Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU: “İlimizde faaliyet gösteren STK’lara yaşanan sorunların tespit edilerek çözüm bulunması konusundaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İl Müdürlüğü olarak yürütülmesi planlanan çalışmalarda her türlü desteği vermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki toplantılar STK’ların üyeleriyle birlikte çalışma alanlarında devam edecektir. Toplantının ilimiz tarımına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.