Eğitim
Giriş Tarihi : 23-06-2021 05:42   Güncelleme : 23-06-2021 05:42

Sinop Üniversitesi: “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından çevirim içi “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Sinop Üniversitesi: “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından çevirim içi “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.   

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer AÇIKGÖZ Başkanlığında düzenlenen toplantıya Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI katıldı.

Toplantıda, yükseköğretim kurumlarındaki eğitim, fen, mühendislik, sağlık, sanat, spor ve sosyal bilimler alanındaki önlisans ve lisans düzeyindeki örgün mesleki eğitim programlarında yaptırılan uygulamalı eğitimlere ilişkin genel usul ve esaslar görüşüldü.

Yayımlanan Yönetmelik kapsamında; yükseköğretimdeki uygulamalı eğitim türleri ve süreleri, yükseköğretim kurumları ile işletmelerin görev ve yetkisi, öğrencilerin sorumlulukları, ödenecek ücretler ve sigortalanma durumu ve ilgili diğer hususlar hakkında toplantıya katılan Üniversite temsilcilerine bilgiler verildi.