Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2021 23:20   Güncelleme : 29-12-2021 23:20

Sinop Üniversitesi: “Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı”nın İkincisi Yapıldı

“Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı”nın İkincisi Yapıldı

Sinop Üniversitesi: “Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı”nın İkincisi Yapıldı

Üniversitemizde “Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı”nın ikincisi gerçekleştirildi.

Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı”nın ikincisinde, Personelimize yönelik liderlik, protokol kuralları, etkili iletişim, krizle mücadele, zamanı etkili ve verimli kullanma gibi pek çok konu başlığında eğitimler verilirken, program sonunda Katılım Belgesi takdim edildi.

Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen ikinci programa; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılarımız, Bölüm Başkanlarımız ve Birimlerimizde Şef kadrosunda görev yapan Personelimiz katıldı.

Program kapsamında ilk eğitim, “Liderlik ve Yöneticilik” konu başlığıyla Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından verildi.

Konuşmasında liderlik tanımının üzerinde duran Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, yöneticilerin günümüz iş dinamiklerinde başarılı olabilmek için liderlik özelliklerine sahip olmaları gerektiğini belirterek, kurumların etkinliği açısından lider yöneticilerin rolü ve önemi hakkında bilgiler verdi.

Ardından Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ali YILMAZ, “Yöneticiler İçin Protokol ve İletişim” başlıklı bir sunum yaparak, kamusal alanlarda uyulması gereken protokol kurallarını ele aldı.

Eğitim Programı, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Nazım KARTAL tarafından gerçekleştirilen “Toplantı ve Zamanı Etkin Yönetmek” başlıklı bir sunum ile devam etti.

Sayın Prof. Dr. Nazım KARTAL, toplantıyı daha verimli hale getirme yöntemlerini ve zamanı etkili kullanma tekniklerini anlattı.

Programda “Kriz Yönetimi” konusunu ele alan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyemiz Sayın Doç. Dr. Zeynep EREN ise, iş hayatında kişisel ve kurumsal hedeflere ulaşmak için gerekli olan kriz yönetme becerileri hakkında önemli ipuçları paylaşırken, krizleri fırsata çevirme ve krizleri oluşmadan öngörme tekniklerine ilişkin de deneyimlerini aktardı.

Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Programı’nda öğleden sonraki oturumu, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Oktay KOÇ tarafından verilen eğitimle devam etti.

Sayın Prof. Dr. Oktay KOÇ, “Tekil ve Bütünleşik Performansın Değerlemesi ve Geliştirilmesi” başlıklı sunumunda, nitelikli ve sürdürülebilir performansın üretilmesi, müşterek performans uygulamaları, performans yetersizliklerinin belirlenmesi, tekil ve bütünleşik performansın iyileştirilmesi konularında bilgiler paylaştı.

Ardından Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Berna ERSOY ÖZCAN, “Stres ve Kızgınlık Yönetimi” başlıklı sunumuyla, stresle başa çıkma yöntemleri ve öfke kontrolü konularındaki önerilerini aktardı.

Programda son olarak konuşan Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Sayın Dr. Öğr. Üyesi Sezen ÖZEK ise “Uygulamada Karar Alma, Kararların Takip ve Tatbiki” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sunumda sezgisel karar almanın yanında, bireysel ve ortak karar alma, kararlara katılım, kararın uygulanması ve takibi konuları anlatıldı.

Eğitim programının sonunda, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından konuşmacılara Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Eğitime katılan yöneticilerimize ise Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımız tarafından Katılım Belgesi verildi.