Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 02:57   Güncelleme : 06-01-2022 02:57

Sinop Üniversitesi: YÖKAK Dereceli Değerlendirme Anahtarının Yeni Sürümü Tanıtıldı

YÖKAK Dereceli Değerlendirme Anahtarının Yeni Sürümü Tanıtıldı

Sinop Üniversitesi: YÖKAK Dereceli Değerlendirme Anahtarının Yeni Sürümü Tanıtıldı

Yükseköğretim Kalite Komisyonlarına yönelik Dereceli Değerlendirme Anahtarı yeni sürümü (2022 v3.0) Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Çevrim içi yapılan toplantıya; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcımız ve Kalite Yönetim Birimi Başkan Vekili Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN ile Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanımız ve Kalite Komisyon Üyesi Prof. Dr. Sayın Ahmet TABAK ile Kalite Yönetim Birimi Personelimiz katıldı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Muzaffer ELMAS’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda, daha sonra YÖKAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Sibel AKSU YILDIRIM tarafından Dereceli Değerlendirme Anahtarının yeni sürümü anlatıldı.

Kurumsal değerlendirme ya da karar verme süreçlerinde açıklık, nesnellik, anlaşılırlık, tutarlık ve şeffaflığını arttırmak amacıyla geliştirilen YÖKAK Dereceli Değerlendirme Anahtarı hakkında bilgiler paylaşan Prof. Dr. Sayın Sibel AKSU YILDIRIM, bu sistemin yükseköğretim kurumlarının iç değerlendirme çalışmaları ile kurum iç değerlendirme raporu yazımında ve aynı zamanda dış değerlendirme süreçlerinde kullanılacağını belirtti.