Eğitim
Giriş Tarihi : 04-08-2021 11:22   Güncelleme : 04-08-2021 11:22

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin de Yer Aldığı “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021” Başladı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”de ülkemizin 81 ilinden aday öğrencileri dijital standında ağırlıyor

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin de Yer Aldığı “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021” Başladı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”de ülkemizin 81 ilinden aday öğrencileri dijital standında ağırlıyor.

Tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021” başladı.

200 yükseköğretim kurumunu aynı dijital platformda buluşturan fuarda, Üniversitemiz de çevrim içi tanıtım etkinlikleriyle 9. Salonda yerini aldı.

Sanal fuarda aday öğrencilerle sesli ve görüntülü görüşme yapan uzman tanıtım ekibimiz, üniversitemiz hakkında merak edilenleri yanıtlıyor.

9 fakülte, 3 yüksekokul ve 7 meslek yüksekokulumuzda yer alan programların eğitim süreci ve istihdam olanakları konularında bilgilendirmelerin yapıldığı fuarda, ayrıca konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında da adaylara bilgiler veriliyor.

Öte yandan sanal fuarda Lisansüstü Eğitim Enstitümüz bünyesinde yer alan 34 yüksek lisans ve doktora programı da tanıtılıyor.

Kariyer planlaması doğrultusunda aday öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan tanıtım ekibimiz, mutlu ve güvenli şehir Sinop’taki kaliteli eğitim ortamı, konaklama, yurt dışı öğrenim ve staj imkânları, çift anadal ve yandal uygulamaları noktasında sunulan fırsatları anlatıyor.

Tanıtım broşürümüz ve tanıtım filmlerimizin de gösterildiği fuarda Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN da selamlama konuşması yaparak gençlerimizi Sinop Üniversitesi’nin bir parçası olmaya davet etti.

Sanal fuara “https://sanalfuar.yok.gov.tr​” adresinden erişim sağlayabilirsiniz.