Eğitim
Giriş Tarihi : 30-12-2021 18:26   Güncelleme : 30-12-2021 18:26

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin Bilimsel Başarısına Katkı Sunan Akademisyenlerimize Başarı Belgesi

Üniversitemizin Bilimsel Başarısına Katkı Sunan Akademisyenlerimize Başarı Belgesi

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin Bilimsel Başarısına Katkı Sunan Akademisyenlerimize Başarı Belgesi

Bölgesinde, ülkesinde ve dünya üniversite sıralamalarında, bilimsel manada önemli bir başarı yakalayan Üniversitemizde, bu başarıya katkı sağlayan Akademisyenlerimize yönelik “Başarı Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelimizde gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz ve Akademik Personelimiz katıldı.

Törenin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Üniversitemizin son yıllarda elde ettiği bilimsel başarıya emek veren tüm öğretim elemanlarımıza teşekkürlerini sunarak, başarılı yönlerimizi korumak, bununla birlikte eksik olduğumuz noktaları ise geliştirmek için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.  

Her akademisyenimizin başarısıyla gurur duyduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Sizlerin başarıları, yapacağımız yeni çalışmalarda en güçlü motivasyon kaynağımız oluyor. Bundan sonraki süreçte hedefimiz, bilimsel anlamda yakaladığımız bu ivmeyi sürdürülebilir kılmak ve sürekli gelişmeye devam etmektir. Ayrıca üniversitelerimize yüklenen yeni misyonlardan biri de toplumsal katkıdır. Bilimsel başarının yanı sıra topluma fayda sağlayacak projelere ve çalışmalara da ağırlık vermeliyiz. Tüm akademisyenlerimizden bu noktada da katkı ve destek bekliyorum” dedi.  

Rektörümüzün konuşmalarının ardından,  yürütmüş oldukları akademik çalışmalarla Üniversitemizin bilimsel başarısına ve uluslararası tanınırlığına katkı sağlayan Akademik Personellerimize “Başarı Belgesi” verildi.

Öğretim Elemanlarımız belgelerini, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN ile Fakülte Dekanlarımızın elinden aldı.

Törende ayrıca Üniversitemizdeki etkinliklere katkı sunan ve topluma hizmet faaliyetleri gerçekleştiren Akademisyenlerimize ise Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN tarafından “Teşekkür Belgesi” verildi.

Başarı Belgesi Takdim Töreni, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.