Eğitim
Giriş Tarihi : 20-11-2021 22:45   Güncelleme : 20-11-2021 22:45

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin Başarıları TRT Trabzon Radyosu’nda Konuşuldu

Üniversitemizin Başarıları TRT Trabzon Radyosu’nda Konuşuldu

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin Başarıları TRT Trabzon Radyosu’nda Konuşuldu

Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, TRT Trabzon Radyosu’nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programının canlı yayın konuğu oldu.

Sayın Seza TURGUT’un hazırlayıp sunduğu programda, Üniversitemizin URAP sıralamasındaki başarılarına değinen Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Sinop Üniversitesi’nin henüz 14 yaşında genç bir üniversite olmasına rağmen, başarılarıyla göz dolduran ve saygınlığını her geçen gün artıran bir üniversite konumuna geldiğini belirtti.

Üniversitemizin geçtiğimiz günlerde yayımlanan URAP Türkiye sıralamasında pek çok kategoride Türkiye ortalamasının üstünde bir başarı elde ettiğini söyleyen Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, özellikle Bilimsel Doküman Puanına göre Sinop Üniversitesi’nin 2000 yılından sonra kurulan 108 üniversite arasında 15 inci sırada yer aldığını, Karadeniz Bölgesinde ise aynı kategoride 1. sıraya yükseldiğini ifade etti.

Diğer yandan Üniversitemizin URAP verilerindeki makale sayısı, atıf sayısı ve Tıp Fakültesi olmayan Üniversiteler sıralamalarında önemli bir başarı gösterdiğini dile getiren Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, bu başarıda emeği olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize teşekkür etti.

Konuşmasının devamında Üniversitemizin hâlihazırda yürüttüğü bilimsel ve sosyal çalışmalar hakkında bilgiler veren Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, yakın gelecekteki hedeflerimizi de şöyle sıraladı: