Eğitim
Giriş Tarihi : 09-06-2021 00:00   Güncelleme : 09-06-2021 00:00

Sinop Üniversitesi: Üniversitemize İki Önlisans Programı

Üniversitemiz bünyesine biri örgün, diğeri uzaktan öğretim yöntemiyle eğitim faaliyetlerini sürdürecek olan iki yeni ön lisans programı açıldı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemize İki Önlisans Programı

Üniversitemiz bünyesine biri örgün, diğeri uzaktan öğretim yöntemiyle eğitim faaliyetlerini sürdürecek olan iki yeni ön lisans programı açıldı.

Üniversitemiz Rektörlüğünün Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna “Anestezi” Programı, Gerze Meslek Yüksekokulu’na ise uzaktan öğretim “Bilgisayar Programcılığı” Programı açılması yönündeki teklifi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Yeni açılan programlarımızın hayırlı olmasını dileyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan öğretim faaliyetlerinde şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin yetişmiş insan kaynağına katkı sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Gerze Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Bilgisayar Programcılığı Programının, 100 öğrenci kontenjanıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında uzaktan öğretim yöntemiyle hizmet sunacak ilk program olduğunu belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Uzaktan öğretim alanına yapılan yatırımlar ve bu alanda edinmiş olduğumuz deneyimlerle birlikte, bu programlara gelecek yıllarda yenileri eklenecektir” dedi.

Sinop Üniversitesi’nin içinde bulunduğumuz teknoloji çağında mekân ve zamandan bağımsız olarak fiziki sınırlara bağlı olmadan öğrencilere eğitim alma imkânı sunduğunu belirten Rektörümüz, bu yıl tercih kılavuzunda yer alacak olan uzaktan öğretim “Bilgisayar Programcılığı” Programının, ülkemizin her ilinden ve bölgesinden öğrenci adayları tarafından tercih edilebileceğini ifade etti.