Eğitim
Giriş Tarihi : 18-10-2021 23:36   Güncelleme : 18-10-2021 23:36

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizden Sinop İhracatının Gelişmesine Tam Destek

Üniversitemizden Sinop İhracatının Gelişmesine Tam Destek

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizden Sinop İhracatının Gelişmesine Tam Destek

Üniversitemiz ile Sinop TSO arasında, ilimizin ihracat potansiyelini geliştirmek üzere imzalanan protokolün ilk adımı “Temel İngilizce Eğitimi” ile atıldı.

Protokolü kapsamında, Sinop’ta ihracat yapan veya yapma potansiyeli bulunan işletmelere yönelik, Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından verilecek İngilizce eğitimi başladı.

TSO üyesi 20 firmanın çalışanları ve firma sahiplerine yönelik olarak planlanan eğitimin açılış toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim AKBAŞ, Yüksekokulumuz Yabancı Diller Bölüm Başkanı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Yakup KİRİŞ, Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Samet ERDEM, Öğretim Elemanlarımız Sayın Öğr. Gör. Işık DAĞDEVİREN, Sayın Öğr. Gör. Mehtap DEMİRTÜRK, Sayın Öğr. Gör. Ramazan GÜZEL ve kursiyerler katıldı.

Toplantıda kursiyerlere yönelik seviye belirleme sınavı ve yabancı dil kursuna yönelik tutumlarını ölçen anket uygulandı. Ayrıca devam edecek eğitimler hakkında da bilgiler verildi.

6 hafta boyunca toplam 64 saat sürecek eğitimlerde, kursiyerlere Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim görevlileri tarafından temel İngilizce eğitimi verilecek.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere ise Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sertifika verilecek.