Eğitim
Giriş Tarihi : 21-08-2021 04:37   Güncelleme : 21-08-2021 04:37

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizden Ayancık’a Yardım Eli

Üniversitemiz tarafından Ayancık ilçemizdeki sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan ayni yardım kampanyası sona erdi

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizden Ayancık’a Yardım Eli

Üniversitemiz tarafından Ayancık ilçemizdeki sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan ayni yardım kampanyası sona erdi.

Kampanya boyunca toplanan yardım kolileri; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ve Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI tarafından Ayancık’a uğurlandı.

Kampanya kapsamında Üniversitemiz tarafından Sinop merkez ve ilçelerdeki akademik birimlerimizde oluşturulan yardım toplama merkezlerinde; afetzedeler için el sabunu, sıvı sabun, çamaşır/bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, kağıt havlu, peçete, ıslak mendil, çocuk bezi gibi muhtelif temizlik ürünleri ve kişisel hijyen malzemeleri toplandı.

Sinoplular ve Üniversitemiz Mensupları Ayancık İçin Seferber Oldu

Akademik ve İdari Personellerimiz ile Sinoplu yardımseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya, öğrencilerimiz de kendi bulundukları şehirlerden gönderdikleri yardım kolileriyle destek verdiler.

Toplanan yardım kolileri, kampanyanın sona erdiği 20 Ağustos 2021 Cuma günü, birimlerimizdeki yardım toplama merkezlerinden alınarak Ayancık’a gönderildi.

Rektörümüzden Teşekkür

Yaşanan felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, bölge halkına baş sağlığı dileğinde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugün bütün dualarımız selden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte. Cenab-ı Allah, milletimizi ve ülkemizi bu tür acı felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasına katılan personellerimize ve Sinoplu vatandaşlara teşekkürlerini sunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN,  “Bugünler, herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken günlerdir. Ülkemizin bir yerinde sıkıntı, dert ve keder varsa oraya hem gönlümüzü hem de elimizi uzatmak, millet olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu noktada hem Sinoplu vatandaşlarımız hem de Üniversite personelimiz ve öğrencilerimiz yardım kampanyasına yoğun destek verdiler. Hepsine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 “Afet Bölgesindeki İhtiyaçlara Göre Yeni Yardım Kampanyaları da Düzenlemeyi Düşünüyoruz”

Kampanya kapsamında ilk etapta, yardımseverlerden afet bölgesinde ciddi anlamda eksikliği yaşanan temizlik ürünlerinin talep edildiğini ifade eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bölgede ihtiyaç duyulan diğer malzemeler için de önümüzdeki günlerde farklı kampanyalar düzenlemeyi düşündüklerini belirtti. 

Ayancık’a ulaşan yardım malzemeleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Afet Koordinasyon Merkezine teslim edildi.

Yardım malzemeleriyle birlikte Ayancık’a giden Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ve Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI da Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek burada görev yapan saha çalışanlarına kolaylıklar dilediler.

Rektör Yardımcılarımız daha sonra Ayancık Meslek Yüksekokulumuzu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.