Eğitim
Giriş Tarihi : 01-12-2021 22:37   Güncelleme : 01-12-2021 22:37

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde TSE Güvenli Kampüs Belgesi İçin Tetkik Süreci Başladı

Üniversitemizde TSE Güvenli Kampüs Belgesi İçin Tetkik Süreci Başladı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde TSE Güvenli Kampüs Belgesi İçin Tetkik Süreci Başladı

COVID-19 salgın döneminde öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin hızlı ve etkili bir şekilde hayata geçirildiği Üniversitemizde, Güvenli Kampüs Belgesi almak için yapılan başvurunun ardından dış tetkik süreci başladı.

Bu kapsamda Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Samsun Belgelendirme Müdürü Sayın Erol KAYGI ve TSE Uzman Tetkikçisi Sayın Emel ÖZCAN, kampüs ve yerleşkelerimizde pandemiye yönelik alınan tedbirleri incelemek üzere Üniversitemize geldiler.

Denetleme öncesi ilk olarak Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı makamında ziyaret eden TSE heyeti, sürece ilişkin Rektörümüzle bilgi alışverişinde bulundular.

Daha sonra “Güvenli Kampus Belgesi” denetimlerini gerçekleştirmek üzere Kalite Yönetim Birimimize geçen TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Sayın Erol KAYGI ve TSE Uzman Tetkikçisi Sayın Emel ÖZCAN, doküman incelemeleri yaptılar.

TSE Heyeti denetimlerinin ikinci gününde Kampüsümüzde pandemi kapsamında uygulanan önlem ve tedbirleri inceleyerek, tetkik sonrası kapsamlı bir rapor hazırlayacak.