Eğitim
Giriş Tarihi : 23-09-2021 03:07   Güncelleme : 23-09-2021 03:07

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde ‘Tasarruf Tedbirleri’ne İlişkin Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan “tasarruf tedbirleri” genelgesi kapsamında Üniversitemizde uygulanacak tedbirler değerlendirildi

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde ‘Tasarruf Tedbirleri’ne İlişkin Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan “tasarruf tedbirleri” genelgesi kapsamında Üniversitemizde uygulanacak tedbirler değerlendirildi.

Bu kapsamda Üniversitemiz Senato Üyeleri ve Birim Amirleriyle bir araya gelen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, kurum harcamalarında tasarrufun sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik Üniversitemizde uygulanması düşünülen tedbirleri müzakere etti.

Toplantılarda “Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” kapsamında hazırlanan ve 37 maddeden oluşan “Sinop Üniversitesi Tasarruf Tedbirleri Uygulama Esasları” taslak metni üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Senato Üyelerimiz ve İdari Amirlerimizin katkı ve önerileri dinlendi.

Tasarruf Tedbirlerine İstisnasız Bir Şekilde Riayet Etmeliyiz

Sinop Üniversitesi olarak, bugüne kadar kamu hizmetlerinin yürütülmesinde mali kaynakları tasarruf gözeterek, verimli şekilde kullanmaya özen gösterdiklerini belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bundan sonraki süreçte de bu hususlara istisnasız bir şekilde riayet etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmasında akademik ve idari personelimize de çağrıda bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizdeki her çalışmanın tasarruf tedbirleri genelgesi dikkate alınarak yapılmasını istedi.

Senato Üyelerimiz ve İdari Amirlerimizin görüşleri alınarak tamamlanacak olan “Sinop Üniversitesi Tasarruf Tedbirleri Uygulama Esasları” Üniversitemiz Senato Toplantısı’nda oylanarak yürürlüğe girecek.