Eğitim
Giriş Tarihi : 22-02-2022 23:03   Güncelleme : 22-02-2022 23:03

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Sosyal Sorumluluk Projeleri Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemizde Sosyal Sorumluluk Projeleri Bilgilendirme Toplantısı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Sosyal Sorumluluk Projeleri Bilgilendirme Toplantısı

Toplumsal duyarlılığı arttırmak ve dayanışmayı desteklemek amacıyla Üniversitemiz Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından “Sosyal Sorumluluk Projeleri Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, akademik ile idari personelimiz katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Üniversitemiz öğretim üyeleri, öğrencileri ve çalışanlarının, çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yoluyla gerçekleştirecekleri sosyal sorumluluk projeleri ile bireye ve bölgeye yönelik önemli kazanımlar elde etmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Daha sonra toplantıya konuşmacı olarak katılan Üniversitemiz Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Şule ERŞAN, Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Ayşegül DEMİR ve Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlük Kurul Üyesi Öğr. Gör. Sayın Fatma Rabia AKÇATEMİZ, sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgiler verdi.

Üniversitemiz Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Şule ERŞAN konuşmasında, Sosyal Sorumluluk nedir?, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Nedir?, Sosyal projelerin türleri ve amaçları  gibi bir çok başlık altında katılımcılara bilgiler aktardı.

Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Ayşegül DEMİR ise sosyal sosyal sorumluluk projeleri hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, proje başlangıcı, proje başvurusu, projenin uygulanması ve projenin onaylanması sürecini anlattı.

Son olarak konuşan Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlük Kurul Üyesi Öğr. Gör. Sayın Fatma Rabia AKÇATEMİZ, sosyal sorumluluk projesi destekleri ve hibe programları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Program sor­u – cevapların ardından sona erdi.