Eğitim
Giriş Tarihi : 15-12-2021 20:06   Güncelleme : 15-12-2021 20:06

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Biniş Giyme Heyecanı Yaşandı

Üniversitemizde Biniş Giyme Heyecanı Yaşandı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Biniş Giyme Heyecanı Yaşandı

Üniversitemizde akademik yükseliş gösteren Öğretim Üyelerimize yönelik “Akademik Biniş Giyme Töreni” düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Fakülte Dekanlarımız ve biniş giyme heyecanı yaşayan Öğretim Üyelerimiz katıldı.

Tören, Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Onur ŞENEL ile Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ebru ŞEN ve Sayın Dr. Öğr. Üyesi Çağrı ŞEN tarafından sunulan müzik dinletisiyle başladı.

Türk ve dünya müziğinden öne çıkan seçkin eserleri büyük bir ustalıkla icra eden Öğretim Üyelerimiz, izleyenlerin beğenisini topladı.

“ÖĞRETİM ÜYELERİMİZİN HEYECANINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUZ”

Ardından katılımcılara hitap eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, unvanı yükseltilen tüm öğretim üyelerimizi tebrik ederek, “Üniversitemizde görev yapan bütün arkadaşlarımız bizim için kıymetlidir. Bugün de biniş giyecek öğretim üyelerimizin heyecanlarını yürekten paylaşıyoruz. Bu şekilde daha nice mutluluğu paylaşmak temennisiyle yükselebildiğiniz yeni akademik konumunuzun sizlere, ailenize, Üniversitemize, Ülkemize ve insanlığa hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, son iki yılda Üniversitemizde 21 profesör, 41 doçent ve 35 doktor öğretim üyesi atamasının yapıldığını belirterek, bu atamalarla birlikte toplam profesör sayımızın 44’e, doçent sayımızın 54’e, doktor öğretim üyesi sayımızın ise 167’ye yükseldiğini ifade etti.

Rektörümüz, Üniversitemizde bugün itibariyle 579 öğretim elemanımızın 265’inin profesör, doçent ve doktor öğretim üyelerinden oluştuğunu dile getirdi.

SİZLERDEN BEKLENTİMİZ ÇALIŞMALARINIZLA ÇEVRENİZE VE TOPLUMA IŞIK SAÇMANIZ

Konuşmasında akademik biniş heyecanı yaşayan öğretim üyelerimize önemli tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Sizlerden beklentimiz çalışmalarınızla, araştırmalarınızla çevrenize ışık saçmanız ve ülkemize, milletimize faydalı olmanızdır. Bugün Üniversitemizin en büyük misyon ve hedeflerinden biri toplumsal katkıyı gözetmektir. Bu hedefe ulaşmak ise sizlerin sorumluluk almasıyla mümkünüdür. Unutmayın ki her nimetin şükrü, kendi cinsinden olur. Sizlerin şükrü ise gençlerimizi fedakârca yetiştirmek olmalıdır” dedi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın konuşmalarının ardından, gerçekleştirdikleri akademik faaliyetler sonucunda alanlarında yükselme kaydeden Öğretim Üyelerimize; Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız ve Fakülte Dekanlarımız tarafından binişleri giydirildi.

Üniversitemiz Biniş Giyme Töreni, çekilen aile fotoğrafı ve ikramla sona erdi.