Eğitim
Giriş Tarihi : 01-07-2021 01:17   Güncelleme : 01-07-2021 01:17

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz Yerleşkelerine “Atık Toplama Potaları” Yerleştirildi

Üniversitemiz Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, öğrencilerimiz ile personelimizin ilgisini çekerek, gerekli farkındalığı artırmak amacıyla Üniversitemize özgü tasarlanan “Atık Toplama Potası” projesini hayata geçirdi

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz Yerleşkelerine “Atık Toplama Potaları” Yerleştirildi

Üniversitemiz Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, öğrencilerimiz ile personelimizin ilgisini çekerek, gerekli farkındalığı artırmak amacıyla Üniversitemize özgü tasarlanan “Atık Toplama Potası” projesini hayata geçirdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN hanımefendinin himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık Projesine” 2019 yılı itibarı ile dâhil olan Üniversitemiz, tüm birimleriyle seferberlik başlattı.

Son olarak Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan Üniversitemize özgü tasarlanan “Atık Toplama Potaları”, Üniversitemizin Merkezde bulunan yerleşkelerine yerleştirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Üniversitemiz Sıfır Atık Projesi Sorumlusu Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Dilek GÜMÜŞ, “Bir liman kenti olan Sinop ilimize özgü, bir gemiyi andıran atık toplama potaları yaptırdık. Atık potalarında Üniversitemize özgü renkler kullanıldı. Merkez yerleşkelerimize koyduğumuz 10 adet atık toplama potası ile Sıfır Atık Projesine dikkat çekmeyi, öğrencilerimizin farkındalıklarını ve motivasyonlarını arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.