Eğitim
Giriş Tarihi : 29-04-2021 19:12   Güncelleme : 29-04-2021 19:12

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz, TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Aldı

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından 24-26 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayan Üniversitemiz, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” aldı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz, TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Aldı

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından 24-26 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayan Üniversitemiz, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” aldı.

Senato Toplantı Salonu’nda yapılan sertifika törenine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ATLI, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Sayın Erol KAYGI, fakültelerimizin dekanları, yüksekokul müdürleri, daire başkanları ve kalite yönetim birimi katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Uzun bir süreç sonrasında Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandık. Bu başarı Üniversitemizin bütün personeline aittir. Bu nedenle herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesin bildiği gibi bu bir iyileştirme sürecidir. Çıtayı belli bir seviyeye çıkarttık. İnşallah bu çıtayı her sene yukarılara çıkartacağız. Eksiklerimizi gördük bundan sonra ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Sinop Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyiye doğru devam edeceğiz. Bu yolda bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm arkadaşlarımızın katkısını bekliyoruz.” dedi

TSE Samsun Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Sayın Erol KAYGI ise bu süreçte Sinop Üniversitesi’nin heyecanını gördüğünü ifade ederek, “Tetkik sürecinde güzel uygulamalar ve güzel kurgulanan çalışmalar gördük. Rektör hocamızın da dediği gibi iyileşmenin bir sonu yok. Ben inanıyorum ki Sinop Üniversitesi her geçen gün daha iyi noktalara gelecek. Bu süreçte özveriyle çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından TSE Samsun Belgelendirme Müdürü ve Baş Tetkikçi Sayın Erol KAYGI, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’a teslim etti.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN da günün anısına Sayın Erol KAYGI’ya hediye takdiminde bulundu.