Eğitim
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:12   Güncelleme : 08-07-2021 21:12

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz İle Sinop TSO Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sinop ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla Üniversitemiz ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz İle Sinop TSO Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sinop ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla Üniversitemiz ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Makamında düzenlenen imza törenine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim AKBAŞ, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Emel ÇANKAYA, Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Öğr. Gör. Recep AYKAN, Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Samet ERDEM, TSO Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı Sayın Sedat ÇINAR ve TSO Dış İlişkiler ve Projeler Sorumlusu Sayın Burak Caner ÇAĞLAYAN katıldı.

Hazırlanan protokol gereği, Üniversitemiz bünyesinde bulunan başta Yabancı Diller Yüksekokulu ve Ayancık Meslek Yüksekokulu olmak üzere ilgili diğer fakülte, enstitü, yüksekokul ile Sinop TSO iş birliğinde, Sinop ilinde halihazırda faaliyet gösteren, ihracat yapan yahut yapma potansiyeli bulunan işletmelere yönelik olarak ihracat becerilerinin geliştirilmesi adına bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştirilecek.

İlgili eğitim faaliyetleri kapsamında ilk olarak Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 20 ihracatçı üyenin personellerine yönelik “Temel ve Mesleki Yabancı Dil Eğitimi” ve “Dış Ticaret ve Lojistik Temel Eğitimi” verilecek.

Üniversitemiz ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında hazırlanan iş birliği protokolü Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim AKBAŞ tarafından imza altına alındı.