Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 21:39   Güncelleme : 21-12-2021 21:39

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz “Güvenli Kampüs Belgesi”ni Teslim Aldı

Üniversitemiz “Güvenli Kampüs Belgesi”ni Teslim Aldı

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz “Güvenli Kampüs Belgesi”ni Teslim Aldı

Üniversitemiz, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan ve başarıyla tamamlanan dış tetkik sürecinin ardından “Güvenli Kampüs Belgesi”ni aldı.

Koronavirüs (Covid-19) tehdidi ilk ortaya çıktığı andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile koordineli olarak çalışan, hayata geçirdiği uygulama ve tedbirler neticesinde tüm yerleşkelerinde salgın riskini en aza indiren Üniversitemiz, bu çabalarını “Güvenli Kampüs Belgesi” alarak taçlandırdı.

TSE Denetimleri Başarıyla Tamamlandı

1-2 Aralık tarihlerinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimlerde, salgından korunma yöntemleri ve bilgilendirme/farkındalık çalışmaları detaylı olarak incelenen Üniversitemizin, pandemi ile mücadeleye yönelik gerekli tedbirleri etkin bir şekilde uyguladığı tespit edilmişti.

Güvenli Kampüs Belgesi Rektörümüze Takdim Edildi

Denetimlerin ardından TSE ekipleri tarafından Üniversitemize verilmesi kararlaştırılan “Güvenli Kampüs Belgesi”, 21 Aralık 2021 Salı günü, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından teslim alındı.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen Belge Teslim Törenine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın yanı sıra, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI ve Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ile Kalite Yönetim Birimi Personelimiz katıldı.

Kampüsümüzde Salgın Riskini En Aza İndirerek Eğitim Öğretim Faaliyetlerimizi Kesintisiz Sürdürdük

Güvenli bir kampüs olarak tescil edilmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Üniversitelerin salgın sürecinde eğitim-öğretim ve araştırma çalışmaları ile topluma hizmet faaliyetlerine devam edebilmesi için güvenli kampüs ortamlarının sağlanması önemlidir. Bu noktada Üniversitemiz de aldığı önlemler ve hayata geçirdiği uygulamalarla kampüsünde salgın riskini en aza indirerek eğitim-öğretim ve Ar-Ge faaliyetlerini kesintisiz şekilde sürdürmeyi başarmıştır. Üniversitemizin bu başarısının tescil edilmesi de bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur. Bu kazanımın elde edilmesinde emeği geçen personelimize, öğrencilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.