Eğitim
Giriş Tarihi : 15-08-2021 02:35   Güncelleme : 15-08-2021 02:35

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz Afet Bölgesindeki Adayları KPSS Sınavı İçin Sinop’a Taşıdı

Üniversitemiz, KPSS sınavına sel felaketinin gölgesinde girecek olan Ayancık ve Türkeli’deki adaylar için harekete geçti

Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz Afet Bölgesindeki Adayları KPSS Sınavı İçin Sinop’a Taşıdı

Üniversitemiz, KPSS sınavına sel felaketinin gölgesinde girecek olan Ayancık ve Türkeli’deki adaylar için harekete geçti. Sınav merkezleri Sinop’a alınan 63 kişi, Üniversitemizin araçlarıyla Sinop’a getirildi.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı’na Kastamonu’da girecek olan Ayancık ve Türkeli’deki adayların sınav merkezleri, ÖSYM tarafından bölgede yaşanan sel felaketi sebebiyle Sinop’a alındı.

Adayların sınav merkezlerine güvenli bir şekilde ulaşmaları için çalışma başlatan Üniversitemiz, ÖSYM ve İlçe Kaymakamlıklarıyla koordinasyon sağlayarak, afet bölgesine gönderdiği 3 otobüs ile 63 adayı Sinop’a taşıdı.

ÖSYM Sinop İl Koordinatörü ve Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ de KPSS adaylarına yolculuk boyunca eşlik etti. Konaklayacakları yurtlar ve sınav günü Üniversitemizin sunacağı servis hizmeti hakkında bilgiler verdi.

Sinop’a getirilen adaylar, daha sonra kendileri için hazırlanan KYK yurtlarına yerleştirildi.

Üniversitemiz, afet bölgesinden Sinop’a gelerek KPSS sınavına girecek olan adayları sınav günü de yalnız bırakmayacak.

Adaylar yurtlardan alınarak sınav merkezlerine götürülecek. Sınav sonrası ise yeniden Ayancık ve Türkeli’ye bırakılacak.

Ayrıca adaylara KYK Yurtlarında akşam yemeği ve sabah kahvaltısı hizmeti de sağlanacak.