Eğitim
Giriş Tarihi : 03-05-2022 19:39   Güncelleme : 03-05-2022 19:39

Sinop Üniversitesi: Turizm Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Turizm Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Sinop Üniversitesi: Turizm Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği mezunu Sayın Nisa YÜKSEL, “Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu” yemek yarışmasında ikinci olduğu tariflerini öğrencilerimizle paylaştı.

Sayın Nisa YÜKSEL’in, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları atölyesinde yaptığı somon sarma ve somon güvecin yapım aşamaları öğrencilerimiz tarafından dikkatle izlendi.

Sayın Nisa YÜKSEL tariflerini yaparken öğrencilerimize yemeklerin püf noktalarını vermeyi ihmal etmedi.

Program sonunda Rektör Yardımcımız ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Turizm Haftası etkinliklerine sağlamış olduğu katkılardan dolayı Sayın Nisa YÜKSEL ile Dr. Öğr. Üyesi Sayın Aysun GARGACI KINAY’a teşekkür belgesi takdim etti.

Öğrencilerimizden Kek ve Kurabiye İkramı

Dr. Öğr. Üyesi Sayın Aysun GARGACI KINAY öncülüğünde, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimizin hazırlamış oldukları iftarlık kek ve kurabiyeler Öğrenci Yaşam Merkezi önünde Üniversitemiz öğrencilerine ikram edildi.

Ayrıca öğrencilerimiz tarafından yapılan iftarlık kek ve kurabiyeler, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN başta olmak üzere Üniversitemiz Yönetimine ikram edildi.