Sinop Haber
HV
04 EKİM Salı 03:00

Sinop Üniversitesi: “STEM ile Geleceğe Bakış Disiplinlerarası Etkileşim” Adlı Proje Tamamlandı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2022 18:51   Güncelleme : 16-09-2022 18:51
Sinop Üniversitesi: “STEM ile Geleceğe Bakış Disiplinlerarası Etkileşim” Adlı Proje Tamamlandı

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen “STEM ile Geleceğe Bakış Disiplinlerarası Etkileşim” adlı projesi tamamlandı.

10-15 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştiren projede 3 farklı üniversiteden alanlarında uzman 21 eğitmen hafta boyunca Sinop’un 8 farklı ortaokulunda katılan 40 ortaokul öğrencisi ile 26 etkinlik gerçekleştirdi.

Proje kapsamda öğrenciler fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinleri odağında mühendislik tasarım, robotik kodlama, matematiksel modelleme, sosyo bilimsel konular, girişimcilik, yaratıcılık   etkinlikleri gerçekleştirmenin yanı sıra sanat etkinlikleri ve doğa gezileri ile hem eğlendiler hem de öğrendiler. Farklı üniversitelerden ve üniversitemizden alanlarında uzman hocalar ile bir araya gelme fırsatı yakaladılar. Yeni arkadaşlar edindiler.

İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen projenin kapanış programına; Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Yakup ÜÇÜNCÜOĞLU, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Fakülte Dekanları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kapanış programında konuşan Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Sayın İrem ÜÇÜNCÜOĞLU “Proje süresince bizi destekleyen ve bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, “STEM ile Geleceğe Bakış Disiplinlerarası Etkileşim” adlı projede 6 gün süresince birbirinden farklı etkinliklerde çeşitli deneyimler kazanan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimlerini derslerine yansıtarak olumlu kazanımlar edineceklerdir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrenciler, rehberler ve eğitmenler, katılım ve teşekkür belgelerini protokol üyelerimizin elinden aldılar.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi