Eğitim
Giriş Tarihi : 18-06-2021 13:10   Güncelleme : 18-06-2021 13:10

Sinop Üniversitesi: Spor Kompleksimizin Gece Aydınlatması Tamam

FİFA ve İAAF standartlarında inşa edilen Sinop Üniversitesi Spor Kompleksinde, gece aydınlatma sistemi çalışmaları tamamlandı

Sinop Üniversitesi: Spor Kompleksimizin Gece Aydınlatması Tamam

FİFA ve İAAF standartlarında inşa edilen Sinop Üniversitesi Spor Kompleksinde, gece aydınlatma sistemi çalışmaları tamamlandı.

Gece görüntüsü ile göz kamaştıran Spor Kompleksimiz, Sinop’ta profesyonel aydınlatma sistemine sahip ilk ve tek spor tesisi olma özelliği taşıyor.

Spor faaliyetlerinin hem gündüz hem de gece saatlerinde kesintisiz bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan yeni aydınlatma sistemi, Spor Kompleksimizi gösteri, şenlik ve konserler gibi gece etkinliklerinin yapıldığı çok fonksiyonlu bir yaşam merkezine dönüştürecek.

Aydınlatma direklerinin aktif hale geldiği Spor Kompleksimizi ziyaret eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek firma yetkilisinden bilgiler aldı.

Rektörümüze ziyareti esnasında; Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanımız Sayın Kayhan KOYUNCU ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı personelleri eşlik etti.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Spor Kompleksimiz, Sinop’ta profesyonel aydınlatma sisteminin kullanıldığı ilk tesis olma özelliğiyle, birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahip. Bu yönüyle hem öğrencilerimize hem de şehrimizdeki spor turizmine önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

Kompleksimizin futbol, basketbol, voleybol, tenis, atletizm gibi birçok branşta tam donanıma sahip olduğunu belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Gelecekte, olimpiyatlarda ülkemizin bayrağını dalgalandıracak sporcuların burada yetişeceğine inanıyorum” dedi.