Eğitim
Giriş Tarihi : 22-02-2022 02:59   Güncelleme : 22-02-2022 02:59

Sinop Üniversitesi: Sinoplu İş İnsanları “Temel İngilizce” Sertifikalarını Aldı

Sinoplu İş İnsanları “Temel İngilizce” Sertifikalarını Aldı

Sinop Üniversitesi: Sinoplu İş İnsanları “Temel İngilizce” Sertifikalarını Aldı

Üniversitemiz ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, Sinop’ta ihracat yapan veya yapma potansiyeli bulunan işletmelere yönelik, Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Temel İngilizce Eğitimi” sertifika programı tamamlandı.

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Elemanları tarafından 6 hafta boyunca toplam 64 saat süren eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika takdim töreni düzenlendi. 

Üniversitemiz Rektörlük katında düzenlenen sertifika törenine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim AKBAŞ, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Emel ÇANKAYA, Akademisyenlerimiz ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Üniversite- Sanayi iş birliğine bir örnek teşkil eden eğitim programının önümüzdeki süreçte, dış ticaret eğitimleri ile pekiştirileceğini ifade etti.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salim AKBAŞ ise Sinop ilinin potansiyeline uygun, gerçekleriyle örtüşen, rasyonel, şehre ve insanlarına fayda sağlayabilecek projelerin ancak birlikte gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.