Eğitim
Giriş Tarihi : 02-05-2022 03:42   Güncelleme : 02-05-2022 03:42

Sinop Üniversitesi: Sinop Üniversitesi Vakfı Bugüne Kadar 2 bin 500 Öğrencimize İftar Verdi

Sinop Üniversitesi Vakfı Bugüne Kadar 2 bin 500 Öğrencimize İftar Verdi

Sinop Üniversitesi: Sinop Üniversitesi Vakfı Bugüne Kadar 2 bin 500 Öğrencimize İftar Verdi

Sinop Üniversitesi Vakfı tarafından, hayırsever vatandaşlarımız ve iş insanlarımızın destekleriyle, bugüne kadar düzenlenen öğrenci iftarları programlarında toplamda 2 bin 500 öğrenciye iftar yemeği düzenlendi.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Sinop Merkez birimlerimizde okuyan bin 500 öğrencimiz ve ilçelerdeki birimlerde okuyan bin öğrencimiz, iftar sofralarında bir araya geldi.

Bu akşam gerçekleştirilen iftar programına katılarak öğrencilerimizle buluşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI; “Ramazan sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır. Bizler birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, birbirimize saygı ve hoşgörü göstererek bu kutsal ayın gerçek amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Bu mübarek günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara ne mutlu…” dedi.

Sinop Üniversitesi Vakfı tarafından düzenlenen iftar programının yedincisini değerli personelimiz ve öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI; eğitim, başarı ve yemek bursu gibi çeşitli kategorilerde her ay düzenli olarak Sinop Üniversitesi Vakfı’na bağış yapan ve  iftar programımıza katılan akademik ve idari personelimize ve şu an aramızda olmayıp Vakfımıza destek olan kurum içi ve kurum dışı tüm bağışçılarımıza teşekkür etti.

Konuşmasını; “Mübarek Ramazan ayına bizleri eriştiren Rabbimize sonsuz şükranlarımı sunuyor ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Ayrıca bugün bizi bu mübarek günde iftar sofrasında buluşturan başta Üniversitemiz Rektörü, Sinop Üniversitesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN Hocamız olmak üzere Vakıf Üyelerimize, tüm bağışçılarımıza, bu sofraların kurulmasında emeği geçen herkese ve katılımlarınızdan dolayı siz çok değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Sevgiyle kalın, sağlıcakla kalın.” diyerek bitirdi. 

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar programlarında Vakfa bağış yaparak iftar sofralarının kurulmasına vesile olan bağışçılarımızla birlikte oruçlarını açan öğrencilerimiz, davet sonrası Üniversitemizin servis araçlarıyla yurtlarına geri bırakıldı.