Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 23:05   Güncelleme : 14-12-2021 23:05

Sinop Üniversitesi: Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sinop Üniversitesi: Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Üniversitemizin mevcut durumunun değerlendirilmesi ve gelecek hedeflerinin belirlenmesi amacıyla yapılan Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu 2021 Yılı Toplantısı, üniversite, kamu, sanayi ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezinde düzenlenen toplantıya; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Genel Sekreter V. Sayın Ali ALTUNGEYİK, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, İş Adamları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Basın Mensupları ve davetliler katıldı.

Üniversitemizin iş dünyası, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve diğer dış paydaşlarla ilişkilerinin geliştirmesi ve eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal-kültürel faaliyetlerin planlanması amacıyla düzenlenen toplantıda, Üniversitemizin gelecek vizyonu ve ileriye dönük hedefleri ele alındı.

Toplantının açılışında, 14. kuruluş yıl dönümünü geride bırakan Üniversitemizin bugünkü durumu, şehrine sunduğu sosyokültürel ve ekonomik katkılar ile öğrencilere sağladığı eğitim-öğretim imkânlarını anlatan video sunum izlendi.

“ŞEHRİMİZİ VE ÜNİVERSİTEMİZİ KONUŞACAĞIZ”

Ardından konuşan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, toplantıya katılan tüm davetlilere teşekkürlerini sundu.

Üniversitemizin eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet çalışmalarını sürdürülebilir ve etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için paydaşlarımızın fikir ve önerilerinin kendileri için değerli olduğunu belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Sinop ilimizin ve Üniversitemizin gelişimi noktasında ortak yürütebileceğimiz çalışmaları değerlendireceğiz.  Ayrıca Üniversitemizin şehrimize sunduğu ve sunabileceği katkıları masaya yatıracağız. Diğer taraftan eğitim-öğretim hizmetlerimizi çok daha kaliteli bir noktaya taşımak için, yakın gelecekte hayata geçireceğimiz fiziki hedeflerimizi de sizlerle paylaşma imkânı bulacağız, bu noktadaki katkı ve önerilerinizi dinleyeceğiz” dedi.

Kampüs alanımızdaki mevcut durum ve hedeflenen çalışmalar hakkında bilgiler veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, katılımcılarla Üniversitemizin yakın gelecekteki altyapı hedeflerini paylaştı.

Üniversitemizin büyüme stratejisi kapsamında, akademik birimlerimiz bünyesinde yeni programlar açılması ve mevcut programların aktif hale getirilmesi konularının da görüşüldüğü toplantıda, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizin araştırma çalışmaları ve lisansüstü eğitim alanındaki hedeflerini sıraladı.

Önümüzdeki dönemde Üniversitemizde gerçekleştirilmesi planlanan sosyo-kültürel etkinliklerin de değerlendirildiği toplantıda, Sinop ve İlçelerimizde yapılması hedeflenen sempozyum ve çalıştaylar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Rektörümüzün sunumunun ardından söz alan dış paydaşlarımız ise Sinop Üniversitesi’nin gelecek stratejisi hakkında teklif ve önerilerini paylaştılar.

Fikir alışverişi bakımından oldukça verimli geçen toplantıda, Sinop Üniversitesi Vakfının bağış kaynaklarının zenginleştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusu da görüşüldü.

Toplantının ardından misafirlerimiz için Kampüs alanımızda kısa bir gezi düzenlendi.