Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2022 03:24   Güncelleme : 21-01-2022 03:24

Sinop Üniversitesi: Sinop Tüm Güzellikleriyle Başkent Ankara’da

Sinop Tüm Güzellikleriyle Başkent Ankara’da

Sinop Üniversitesi: Sinop Tüm Güzellikleriyle Başkent Ankara’da

Sinop Valiliği ile Ankara Sinoplu Dernekler Federasyonu tarafından Ankara Altınpark Fuar alanında düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri, görkemli açılış töreninin ardından ziyaretçilere kapılarını açtı.

Sinop’a özgü pek çok güzelliğin görücüye çıktığı Tanıtım Günleri’nin resmi açılış törenine; Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Sayın Engin ALTAY, Sinop Milletvekilleri Dr. Sayın Nazım MAVİŞ ve Sayın Barış KARADENİZ, Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninin ardından Sinop’un tarihi ve kültürel değerlerinin, birbirinden güzel yemeklerinin ve doğal güzelliklerinin sergilendiği tanıtım stantları ziyarete açıldı.

Ankaralıların ve Ankara’da yaşayan Sinopluların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, yöresel lezzetler katılımcıların damağına, Sinop türküleri ise kulaklara hitap etti.

Üniversitemiz Sinop Tanıtım Günleri İçin Başkent Ankara’da

Sinop Tanıtım Günlerinde, Üniversitemiz tarafından açılan tanıtım standı da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Standımız, Ankara Valisi Sayın Vasip ŞAHİN, Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, Sinop Milletvekilimiz Dr. Sayın Nazım MAVİŞ ve İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet ERSOY başta olmak üzere, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, tanıtım standımızda ağırladığı misafirlerine, Üniversitemizin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN,  standımızı ziyaret eden misafirlere Üniversitemiz tarafından coğrafi işaret belgesi alınan ve SİNATE adıyla marka değeri kazanan kestane balı ikram etti. Üniversitemizin Sinop kestane balına yönelik bilimsel çalışmalarını anlattı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN daha sonra, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ ile birlikte, etkinlik alanında bulunan Sinop Valiliği, Sinop İl Özel İdaresi, Boyabat Belediyesi, Saraydüzü Belediyesi, Gerze Belediyesi ve Ankara Sinoplu Dernekler Federasyonu stantlarını ziyaret etti.

Öte yandan standımıza gelen öğrencilere ve ailelerine, görevli personelimiz tarafından Üniversitemizin bölüm ve programlarının yer aldığı tanıtım materyalleri hediye edilirken; fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımız hakkında da bilgiler verildi.

Standımızda yer alan monitörlerden yayınlanan Sinop ve Üniversitemizin tanıtım filmleri de ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Sinop’un sanatı, kültürü, yöresel mutfağı ve turistik yönleriyle tanıtıldığı tanıtım günleri, 23 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek.