Eğitim
Giriş Tarihi : 10-01-2022 18:35   Güncelleme : 10-01-2022 18:35

Sinop Üniversitesi: Sinop Tanıtım Günleri Sona Erdi

Sinop Tanıtım Günleri Sona Erdi

Sinop Üniversitesi: Sinop Tanıtım Günleri Sona Erdi

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) tarafından Maltepe Sahilinde düzenlenen ‘Sinop Tanıtım Günleri’ sona erdi.

Sinop’un tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile yöresel ürün ve el sanatlarını tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, İstanbul ve çevre illerden on binlerce ziyaretçi katıldı.

Dört gün süren etkinlikte, mantıdan nokula, boyabat ezmesinden tescilli kestane balına kadar Sinop’a ait pek çok yöresel ürün ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Tanıtım Günleri, gurbetteki Sinopluları bir araya getirirken, İstanbullular da Sinop’un tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı yakaladı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, yöresel lezzetler katılımcıların damağına, Sinop türküleri ise kulaklarına hitap etti.

Üniversitemiz Standı Yoğun İlgi Gördü

Etkinlikte, Üniversitemiz tarafından açılan tanıtım standı da ziyaretçilerin uğrak noktası oldu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Genel Sekreter Yardımcımız ve Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Mehmet Samet ERDEM ve Personelimiz, standımızı ziyaret eden misafirlere çeşitli tanıtım materyalleri hediye ederek Üniversitemizi tanıttı. Akademik programlar, kontenjanlar, öğrenci sayısı, eğitim kadrosu, sosyal ve fiziksel imkanları hakkında bilgiler verdi.

Sinop Kestane Balı, Üniversitemiz Tarafından İlk Kez Tanıtıldı

Tanıtım standımızda konuklara, Üniversitemiz tarafından patenti alınan ve yakın bir zamanda tüketiciyle buluşması hedeflenen Sinop Kestane Balı da ikram edildi.

Konuklara, Sinop Kestane Balını diğer ballardan ayıran özellikler ve sahip olduğu yüksek değer hakkında bilgiler veren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Üniversitemizin Sinop kestane balı dolum tesisine yönelik devam eden çalışmalarını da anlattı.