Eğitim
Giriş Tarihi : 07-01-2022 22:27   Güncelleme : 07-01-2022 22:27

Sinop Üniversitesi: Sinop Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Sinop Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Sinop Üniversitesi: Sinop Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Sinop ve ilçelerinin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini İstanbullularla buluşturan “Sinop Tanıtım Günleri” tüm hızıyla devam ediyor.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) ev sahipliğinde İstanbul Maltepe Sahili’nde düzenlenen etkinlikte, Sinop’taki tarihi ve kültürel mirasları yansıtan tanıtım stantları ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Etkinlik sayesinde hem gurbette yaşayan Sinoplular memleket özlemi giderdi hem de İstanbullular Sinop’u yakından tanıma ve Sinop lezzetlerini tatma imkânı buldu.

Üniversitemiz, Sinop Tanıtım Günleri’nin ikinci gününde de ziyaretçilerini ağırlamaya devam etti.

Standımız, Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU ve Milletvekilimiz Dr. Sayın Nazım MAVİŞ başta olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Genel Sekreter Yardımcımız ve Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Mehmet Samet ERDEM ve Personelimiz, standımızı ziyaret eden misafirlere çeşitli tanıtım materyalleri eşliğinde Üniversitemizi tanıttı.

Etkinlikte, Üniversitemiz tarafından tanıtımı yapılan SİNATE marka Kestane Balı da ziyaretçilerden tam not aldı.

Standımızı ziyaret eden misafirlerimize, Üniversitemiz tarafından patenti alınan ve yakın bir zamanda üreticiyle buluşması hedeflenen Sinop Kestane Balı ikram edildi.

Ayrıca Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ tarafından, Üniversitemizin Sinop Kestane balının markalaşma sürecine ilişkin devam eden çalışmaları anlatıldı.