Eğitim
Giriş Tarihi : 11-11-2021 23:02   Güncelleme : 11-11-2021 23:02

Sinop Üniversitesi: Sinop’ta Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği

Sinop’ta Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği

Sinop Üniversitesi: Sinop’ta Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü‘nde, “Geleceğe Nefes” sloganıyla Sinop’ta binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Sinop Abalı Köyünde gerçekleştirilen fidan dikme törenine; Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Rektör Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Vali Yardımcıları Sayın Recep YÜKSEL ve Sayın Abdullah ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Cahit ŞAHİN, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Kd. Alb. Ferhat KURAN, Kurum Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında, yılsonuna kadar Sinop’ta 50 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Saatler 11:11’i gösterdiğinde tüm yurtta eş zamanlı olarak başlayan Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında, Sinop’ta da binlerce fidan geleceğe nefes olması için toprakla buluşturuldu.

Protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından dikilen fidanlara, daha sonra can suyu verildi.

Ülkemizin dört bir yanında ‘Geleceğe Nefes’ sloganıyla başlatılan ağaçlandırma seferberliğine, Üniversitemiz de destek verdi.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Yerleşkemizde 200 adet meyve fidanı dikildi.

Etkinliğe; Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Ali ALTUNGEYİK, Eğitim Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK, Akademik-İdari Personelimiz ve Öğrencilerimiz katıldılar.

Öğretim Elemanlarımız, İdari Personelimiz ve Öğrencilerimiz tarafından dikilen fidanlar, can suyunun verilmesinin ardından geleceğe miras olarak bırakıldı.

Öğrencilerimize ağaç ve orman sevgisi kazandırmak ve çevre konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “Geleceğe Nefes” etkinliği kapsamında, hafta boyunca Üniversitemizin çeşitli yerleşkelerinde 450 fidan toprakla buluşturulacak.