Eğitim
Giriş Tarihi : 27-05-2021 18:20   Güncelleme : 27-05-2021 18:20

Sinop Üniversitesi: Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

Üniversitemiz öncülüğünde 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu’nun daha geniş kitlelere duyurulması için Sinop merkez ve ilçelere yönelik yapılan tanıtım çalışmaları tamamlandı

Sinop Üniversitesi: Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

Üniversitemiz öncülüğünde 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu’nun daha geniş kitlelere duyurulması için Sinop merkez ve ilçelere yönelik yapılan tanıtım çalışmaları tamamlandı.

Şehrimizin turizm potansiyeline önemli katkılar sağlayacak olan Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu öncesi, ilçelere bilgilendirme ziyaretinde bulunan Sempozyum Düzenleme Kurulumuz, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, ilgili kurum ve STK yetkilileriyle bir araya geldi.

Daha önce Ayancık, Boyabat, Durağan, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli’ni ziyaret ederek ilçe yöneticileriyle istişarelerde bulunan üniversitemiz heyeti, son olarak Sinop Merkez, Dikmen ve Erfelek ilçe ziyaretleriyle tanıtım faaliyetlerini tamamladı.

Sempozyum Başkanı Sayın Doç. Dr. Ercan KARAÇAR başkanlığında, Düzenleme Kurulu Üyeleri Sayın Dr. Öğr. Üyesi Alpay TIRIL, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Olca SEZEN DOĞANCILI ve Sayın Öğr. Gör. Volkan ÇAVUŞ tarafından yapılan ziyaretlerde; Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Erfelek Kaymakamı Sayın Burak Bozkurt GÜRSES, Dikmen Kaymakamı Sayın Mehmet Nesip MAHİR, Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Metin SÜREN ve Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Sayın A. Hakan SÖNMEZ ile bir araya gelinerek Sempozyum kapsamında iş birliği kurmaya yönelik planlamalar yapıldı.

Ziyaretlerde Sempozyumunun amacı ve İl turizmine sağlayacağı bilimsel ve ekonomik katkılar değerlendirildi. Sinop Merkez ve ilçelerin turizmde ön plana çıkan zenginliklerinin sempozyumda ele alınmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca gerekli şartlar sağlandığı takdirde, sempozyumun bir ayağının da ilçelerde yapılabileceği konusunda ilçe yöneticileriyle mutabakata varıldı.