Eğitim
Giriş Tarihi : 22-10-2021 22:07   Güncelleme : 22-10-2021 22:07

Sinop Üniversitesi: Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Devam Ediyor

Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Devam Ediyor

Sinop Üniversitesi: Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Devam Ediyor

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen “Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu” ikinci gününde yapılan oturumlar ve paneller ile devam etti.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen sempozyumda; turizm zenginliği açısından eşsiz imkânlara sahip olan Sinop’un, coğrafi konumu, doğal güzellikleri, zengin mutfağı, kültürel değerleri ve antik yapılarını ayrı ayrı ele alan birbirinden kıymetli tebliğler sunuldu.

Yapılan oturumlarda ‘Sinop’un sahip olduğu zengin potansiyelin turizme kazandırılması için neler yapılmalı?’ sorusuna cevap arandı.

24 Ekim 2021 Pazar gününe kadar devam edecek olan sempozyumda,  Sinop’un kültür ve turizm çeşitliliğini farklı yönleriyle ele alan 105 kadar bildiri sunulacak.

Sunulan bildiriler diğer sempozyumlarda da olduğu gibi Üniversitemiz tarafından kitaplaştırılarak, kamuoyu ile paylaşılacak.

Sempozyum, Ayancık, Boyabat, Durağan ve Gerze İlçelerinde Yapılacak Oturumlar ile Tamamlanacak

İl merkeziyle birlikte 23 Ekim 2021 Cumartesi günü eş zamanlı olarak Ayancık, Boyabat, Durağan ve Gerze ilçelerimizde de oturumların yapılacağı Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu, katılımcılara yönelik 24 Ekim 2021 Pazar günü düzenlenecek şehir gezisi ile sona erecek.

Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu Gala Yemeği Gerçekleştirildi

Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumu’nun şehir merkezindeki oturumları, düzenlenen gala yemeği ile sona erdi.

Yemeğe; Sinop Vali Vekili Sayın Abdullah ŞAHİN ve eşi Sayın Merve ŞAHİN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve eşi Sayın Güzide DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ve Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI ile Fakülte Dekanlarımız, davetliler ve öğrencilerimiz katıldı.

Katılımcıların karşılıklı sohbeti ile devam eden Gala Yemeği, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.