Eğitim
Giriş Tarihi : 01-12-2021 22:37   Güncelleme : 01-12-2021 22:37

Sinop Üniversitesi: “Sinemada Dijital Dönüşüm” İsimli Kitap Okuyucularla Buluştu

“Sinemada Dijital Dönüşüm” İsimli Kitap Okuyucularla Buluştu

Sinop Üniversitesi: “Sinemada Dijital Dönüşüm” İsimli Kitap Okuyucularla Buluştu

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Ersin KOZAN, “Sinemada Dijital Dönüşüm/Animasyon&Görsel Efekt” konulu araştırmasını tamamlayarak kitap haline getirdi.

Gerze Meslek Yüksekoku Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Ersin KOZAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı makamında ziyaret ederek, yayımladığı , “Sinemada Dijital Dönüşüm/Animasyon&Görsel Efekt” isimli kitabı Rektörümüze takdim etti.

Kitapta, sinemada yaşanan dijitalleşmenin tarihsel arka planında yaşanan önemli teknolojik gelişmelerin izleri sürülerek sinema sanatına biçim ve içerik olarak kazandırdığı değerler, bilim insanların kuramsal bakış açısıyla değerlendirmeleri yer almaktadır. Ayrıca, sinemada yaşanan dijitalleşme sürecinin en önemli aktörü olan dijital animasyon ve görsel efekt teknolojilerin tarihsel süreçteki gelişimi, tekniklerinin özellikleri, sektörel uygulama alanları ve film sektörünün yapısal dönüşümünde rolü ve katkısına odaklanılmaktadır.