Eğitim
Giriş Tarihi : 05-08-2021 22:56   Güncelleme : 05-08-2021 22:56

Sinop Üniversitesi: Rektörümüzden Su Ürünleri Fakültemize Ziyaret

Rektörümüz Sayın Prof

Sinop Üniversitesi: Rektörümüzden Su Ürünleri Fakültemize Ziyaret

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Su Ürünleri Fakültemizi ziyaret etti.

Yüz yüze eğitimin başlayacağı 2021-2022 Akademik Yılı öncesi, akademik birimlerimizdeki hazırlıklar da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi’ni ziyaret eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, güz yarıyılına yönelik Fakültemizde devam eden hazırlıkları inceledi.

Rektörümüze ziyareti esnasında; Rektör Yardımcımız ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI ve Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ayşe GÜNDOĞDU eşlik etti.

İlk olarak Su Ürünleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN’ı ziyaret eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, daha sonra Fakültemizin akvaryum ve balık ünitesini inceledi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, akvaryumun teknik özellikleri ve yetiştiricilik bölümündeki öğrencilerimize sağladığı imkânlar hakkında bilgi aldı.

Ardından Su Ürünleri Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezini gezen Rektörümüz, burada Fakültemiz tarafından yetiştirilen Gökkuşağı alabalıklarını inceledi. Balıklara yem attı.

Rektörümüz, her yıl 250-300 gram arasında yetiştirilen ve personelimizin sofralarını süsleyen Gökkuşağı alabalıkları hakkında da bilgi aldı.