Eğitim
Giriş Tarihi : 11-12-2021 03:26   Güncelleme : 11-12-2021 03:26

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz, Üniversitemiz Uygulama Mutfağının Konuğu Oldu

Rektörümüz, Üniversitemiz Uygulama Mutfağının Konuğu Oldu

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz, Üniversitemiz Uygulama Mutfağının Konuğu Oldu

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne ait Uygulama Mutfağını ziyaret etti.

Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI ve Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN’ın da eşlik ettiği ziyarette, Rektörümüz geleceğin aşçı ve şeflerinin yetiştiği Uygulama Mutfağımızdaki çalışmaları yakından inceledi.

Öğrencilerimize Tam Not

Öğrencilerimiz, ziyaret esnasında Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımıza Sayın Dr. Öğr. Üyesi Aysun GARGACI KINAY şefliğinde hazırladıkları Ege yöresine ait yemeklerden ikram ettiler.

Uygulama Mutfağımızda pişen yemeklerin tadına bakan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Rektör Yardımcılarımız, öğrencilerimizin ustalıkla hazırladığı menüye tam puan verdiler.

Öğrencilerimiz Uygulama Mutfağında Kendilerini En İyi Şekilde Yetiştirecek

Uygulama Mutfağımızda Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin teorik bilgilerini pratik bilgiye dönüştürebileceğini belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Gelecekte yeme-içme sektöründe hizmet verecek olan öğrencilerimiz, uygulama mutfağımızda kendilerini en iyi şekilde yetiştirecek gerekli pratik ve uygulama becerilerini kazanacaktır. Öğrencilerimiz aynı zamanda burada Türk Mutfağı başta olmak üzere Dünya Mutfakları, Sıcak ve Soğuk Mutfaklar, Unlu Mamuller, Pastacılık gibi temel alanları da tanıyacak ve bu alanlarda da deneyim kazanacaktır. Bu vesileyle öğrencilerimizin Uygulama Mutfağımızdan en iyi şekilde istifade etmesini temenni ediyor, emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.