Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 20:11   Güncelleme : 01-10-2021 20:11

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz Hayırsever İş İnsanı Rafet ORHAN’ı Misafir Etti

Rektörümüz Sayın Prof

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz Hayırsever İş İnsanı Rafet ORHAN’ı Misafir Etti

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemiz Vakfınca başlatılan “Sinoplular Üniversite Kütüphanesini Yaptırıyor” kampanyasına 100 Bin TL bağışla destek olan Sinoplu iş insanı Sayın Rafet ORHAN’ı makamında ağırladı.

Gazeteci Sayın Barbaros BALTACI’nın da eşlik ettiği görüşmede, Sayın Rafet ORHAN’a kampanyaya sunduğu destek için teşekkür eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Kendileri kampanyamıza 100 Bin TL’lik bağış ile ilk desteği veren isim olmuştur. Rafet beyin ve diğer hayırseverlerimizin destekleriyle yükselecek olan kütüphanemiz, öğrencilerimize ve personelimize akademik çalışmalar ve araştırma imkanı açısından önemli katkılar sunacaktır” dedi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, kütüphane kampanyasına bağışta bulunan İş insanı Sayın Rafet ORHAN’a teşekkür belgesi takdim etti.

Yeni Kütüphanemiz Öğrencilerimize En İyi Koşullarda Araştırma Yapma Olanağı Sağlayacak

Projesi tamamlanan Merkez Kütüphanesinde; 8 adet bireysel çalışma odasının, 2 adet süreli yayın odasının, bilgisayar çalışma salonunun, harflendirme ve ciltleme salonunun, 17 adet ofisin, 3 adet öğretim üyesi çalışma salonunun, fotokopi odasının, kafeteryanın ve arşiv odasının olacağını ifade eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, iki kattan oluşan ve toplam 3800 metrekare alana sahip olan yeni Kütüphane Binası’nın, öğrencilerimize en iyi koşullarda araştırma yapma olanağı sağlayacağını belirtti.

Bağışçıların İsimleri Kütüphanemizde Yaşatılacak

Kütüphane Binamızın yapımına katkı sağlayacak hayırseverlerin isimlerini ölümsüzleştirmek istediklerini de söyleyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bağışta bulunan şahısların ve firmaların isimlerinin ve bağış miktarlarının Kütüphane inşaatı tamamlanana kadar Sinop Üniversitesi Vakfı web sayfasında duyurulacağını, ayrıca tüm bağışçıların isimlerinin Kütüphanemizdeki uygun ortamlarda yaşatılacağını dile getirdi.

Böylesine Anlamlı Bir Kampanyaya Katkı Sağlamaktan Son Derece Memnun Oldum

İş İnsanı Sayın Rafet ORHAN ise, “Üniversitemize kütüphane gibi önemli bir eserin kazandırılmasına katkı sağlamaktan son derece memnun oldum” diyerek Rektörümüze ve ekibine başlattıkları bu anlamlı kampanya için teşekkür etti.

Böyle güzel eserlerin gençlerimizde okuma bilinci ve alışkanlığı kazandıracağına inandığını söyleyen Sayın Rafet ORHAN, bu değerli yapıda emeği geçen ve geçecek tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Kampanyanın Daha Geniş Kitlelere Ulaşması İçin Destek Vermeye Hazırız

Sayın Rafet ORHAN ve Gazeteci Sayın Barbaros BALTACI, başlatılan kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşması için gerekli desteği sağlamaya hazır olduklarını da ifade ettiler.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Sayın Rafet ORHAN, görüşme sonrası kampüs alanımızı ziyaret ederek Kütüphane binasının yapılacağı alanı incelediler. Ayrıca kampüs alanında tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımları da gezdiler.