Eğitim
Giriş Tarihi : 07-12-2021 20:20   Güncelleme : 07-12-2021 20:20

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Sinop Üniversitesi: Rektörümüz, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Kariyer Buluşmaları” etkinliği kapsamında Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı misafir etti.

Etkinliğe Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın yanı sıra; Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Zeki SAĞIR, Gerze Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Nazım AKSU, Gerze İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Sayın Enver ÖZ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program kapsamında öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, başarılı olmak için düzenli, disiplinli ve Allah’ın rızası gözetilerek çalışılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında kendi eğitim hayatından örnekler veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Eskiden eğitim-öğretimdeki imkânlar son derece sınırlıydı. Ancak bugün sizler çok daha büyük olanaklara sahipsiniz. Modern binalarda, teknolojik araç gereçlerden istifade ederek eğitiminizi en iyi şekilde sürdürüyorsunuz. Sunulan tüm bu imkânların karşılığında sizden beklenen, derslerinize özen göstermeniz, çok okuyarak kendinizi en iyi geliştirmeniz ve iyi birer insan olmanızdır” ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, ülkemize ve milletimize faydalı bir insan olmanın, hayattaki en önemli amaç olduğunu belirterek, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bu yönleriyle topluma örnek olması gerektiğini hatırlattı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, konuşmanın ardından İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ilettiği soruları yanıtladı.

Söyleşinin ardından Gerze İlim Yayıma Cemiyeti Başkanı Sayın Enver ÖZ tarafından Rektörümüze hediye takdim edildi.