Eğitim
Giriş Tarihi : 02-12-2021 19:16   Güncelleme : 02-12-2021 19:16

Sinop Üniversitesi: Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN’ın Editörlüğünü Yaptığı Kitaplar Yayımlandı

Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN’ın Editörlüğünü Yaptığı Kitaplar Yayımlandı

Sinop Üniversitesi: Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN’ın Editörlüğünü Yaptığı Kitaplar Yayımlandı

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Sayın Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN’ın editörlüğünü yaptığı “Anne-Baba Eğitimi”, “Erken Çocukluk Eğitimine Giriş”, “Sosyal ve Duygusal Gelişim”; eş editörlüğünü yaptığı “Yeni Nesil Öğretmen” başlıklı kitaplar Eğiten Kitap ve Vize Yayıncılık tarafından basıldı.

Ayrıca Sayın Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN’ın eş yazarlığını yaptığı “Okul Öncesi Dönem Çocukları İçin Çevre Eğitimi Etkinlikleri” başlıklı kitabı 2021 yılı içerisinde yeni baskısını gerçekleşti.  

Sayın Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez hazırlanan ve Türkiye genelinde okul öncesi dönem çocuklarına ücretsiz dağıtılan, 5 kitaptan oluşan Toprak Okulu serisinin danışmanlığını yürütmüştür. Okul öncesi dönemde çevre eğitimi konusunda çok sayıda esere imza atmış olan Sayın Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN, Toprak Okulu serisinin çevre eğitimine yönelik kurumlar arası iş birliği ile ilgili güzel bir örnek oluşturduğunu ve konu ile ilgili yayınların arttırılmasının önemini vurgulamıştır.

Sayın Prof. Dr. Hülya GÜLAY OGELMAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı makamında ziyaret ederek, yayımladığı kitapları Rektörümüze takdim etti.