Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 23:17   Güncelleme : 17-12-2021 23:17

Sinop Üniversitesi: Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, İlahiyat Fakültesi Öğrencilerimizle Buluştu

Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, İlahiyat Fakültesi Öğrencilerimizle Buluştu

Sinop Üniversitesi: Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, İlahiyat Fakültesi Öğrencilerimizle Buluştu

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik “Zor Zamanlarda İlahiyatçının Misyonu” başlıklı konferans verdi.

Üniversitemiz Mahmut Kefevi İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cüneyd AYDIN, Öğretim Elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.  

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda öğrencilerimize hitap eden Sayın Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, İlahiyat alanında eğitim gören insanları önemli sorumlulukların beklediğini belirterek, öğrencilerimizin kendi alanlarında çok iyi donanıma sahip olmaları gerektiğini ifade etti.

Tüm Müslümanların Hz. Peygamberimizin hayatını örnek almakla sorumlu olduğunu hatırlatan Sayın Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, “Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere yaşanabilir en güzel örnek olarak sunulmuştur. Peygamber Efendimizin güzel ahlakını ve yaşantısını, hayat tarzı olarak davranışlarımızın merkezi haline getirmeliyiz” dedi.

“İlahiyatçıların en büyük misyonu, çağımız Müslümanını, önce kendimizden başlamak üzere, Allah ve Resulünün istediği Müslümanlar haline getirmektir” diyen Sayın Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM, “Bu ise çevremize güzel bir örneklik sergilemekle gerçekleşecektir. Tüm bunlar yanında bize düşen, toplumda hiçbir insanı dışlamadan herkese içtenlikle yaklaşmaktır” dedi.

Konferansın ardından konuşan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ise Sayın Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM’a değerli katkıları için teşekkürlerini sunarak hediye takdim etti.