Eğitim
Giriş Tarihi : 19-12-2021 17:29   Güncelleme : 19-12-2021 17:29

Sinop Üniversitesi: Öğretim Görevlimiz, Proje Yarışmasından Üçüncülükle Döndü

Öğretim Görevlimiz, Proje Yarışmasından Üçüncülükle Döndü

Sinop Üniversitesi: Öğretim Görevlimiz, Proje Yarışmasından Üçüncülükle Döndü

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Sayın Öğr. Gör. Ahmet KARAOĞLU, Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından düzenlenen Proje Pazarı ve AR-GE Buluşmaları başlıklı proje yarışmasında “Diş Hekimliğinde Elde Edilen Görüntülerin Yapay Zeka Destekli Otomatik Analizi” projesiyle üçüncü oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Proje Pazarı ve ARGE Buluşmaları programının ikincisi, çeşitli panel konuları ve panelistlerin katılımıyla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yavuz ÜNAL ile Rektör Yardımcıları Sayın Prof. Dr. Fehmi YAZICI ve Sayın Prof. Dr. Cengiz BATUK’un katıldığı programda, Proje Pazarı Yarışmasında ilk 10’a kalan projelerin sunumları yapılırken, dereceye giren proje sahipleri de ödüllendirildi.

Jüri değerlendirilmesi sonucunda, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Sayın Ertuğrul Furkan SAVAŞTAER “Biyolojik İşaret Ölçüm Cihazı ve Arayüz Yazılımı” projesiyle birinci olarak 5 bin TL ödülün sahibi olurken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Sayın Abdurrahman İLBEYLİ “Kablo Kesme ve Yüksükleme Makinesi” projesiyle yarışmanın ikincisi oldu ve 3 bin TL ödül kazandı.

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sayın Ahmet KARAOĞLU ise “Diş Hekimliğinde Elde Edilen Görüntülerin Yapay Zeka Destekli Otomatik Analizi” adlı projesiyle yarışmanın üçüncülüğüne seçilerek 1000 TL’lik ödülün sahibi oldu.