Eğitim
Giriş Tarihi : 02-05-2022 03:42   Güncelleme : 02-05-2022 03:42

Sinop Üniversitesi: Öğrencilerimiz, Birlikte İftar Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Öğrencilerimiz, Birlikte İftar Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Sinop Üniversitesi: Öğrencilerimiz, Birlikte İftar Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Sinop Üniversitesi Vakfı, bağışçılarından aldığı destekle Üniversitemizin farklı birimlerinde öğrenim gören öğrencilerimize iftar sofraları kurmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde altıncısı düzenlenen iftar programına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Programda konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, kuruluşundan günümüze kadar birçok önemli çalışmaya imza atan Sinop Üniversitesi Vakfı’nın kuruluş amaçlarından birinin de öğrencilerin eğitim-öğretim, sosyal ve sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunmak olduğunu belirterek; “Vakfımız son birkaç yıldır bu faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir ki bunu sağlayan faktörlerden biri de vakfımıza yapılan bağışlardır. Üniversitemiz akademik ve idari personelinin her ay yaptığı düzenli bağışlarla çok sayıda öğrencimize eğitim bursu, başarı bursu, yemek bursu gibi değişik kategorilerde destek olmaya çalışıyoruz. Bu desteklerin verilmesinde emeği geçen akademik ve idari personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmasına; “Bu sene vakfımız tarafından düzenlenen iftar yemeğinin altıncısını, bu akşam siz değerli öğrencilerimiz ve akademik personelimiz ile gerçekleştiriyoruz. Bu güzel Ramazan günündeki birlikteliğimize vesile olan tüm bağışçılarımıza teşekkür eder, hepinize hayırlı iftarlar dilerim.” diyerek son verdi.

İftar programları süresince Üniversitemiz yönetimiyle ve akademik-idari personelimizle sohbet etme imkanı bulan Üniversitemiz öğrencileri, farklı birimlerde öğrenim gören arkadaşlarıyla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Öğrenciler, iftar davetine servis araçlarıyla getirilerek, iftar sonrası yine Üniversitenin araçlarıyla yurtlarına geri bırakıldı.