Eğitim
Giriş Tarihi : 10-07-2021 02:03   Güncelleme : 10-07-2021 02:03

Sinop Üniversitesi: Öğrencilerimiz Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda Üçüncü Oldu

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu NEMARG takımı, Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda üçüncü oldu

Sinop Üniversitesi: Öğrencilerimiz Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda Üçüncü Oldu

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu NEMARG takımı, Akkuyu NGS Proje Yarışması’nda üçüncü oldu.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Akkuyu Nükleer A.Ş. işbirliği ile gerçekleştirilen Akkuyu NGS Proje Yarışması’nın finali sunumları Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde yapıldı.

Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa KARAKAYA, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mustafa Can CANOĞLU ve Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Sayın Doç. Dr. Hasan OĞUL katıldı.

Yarışmaya “TULPAR Uzay Aracı” proje fikriyle katılarak finale yükselen öğrencilerimiz Sayın Egemen GÜNDOĞDU, Sayın Elif Ahsen BAŞTUĞ, Sayın Şevval KAPLAN, Sayın Halil YILDIRIM ve Sayın Muhammed Mustafa BİRCAN’ın oluşturduğu NEMARG takımı, final sunumlarını yarışma jürisi huzurunda başarıyla gerçekleştirdiler.

Finale kalan 6 takımın proje sunumlarının ardından, yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Üniversitemiz öğrencileri “TULPAR Uzay Aracı” projesiyle üçüncü seçildi.

Öğrencilerimiz hediyelerini Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI’nın elinden aldılar.

Ödül töreninde duygularını paylaşan Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Üniversitemiz öğrencileriyle birlikte yarışmaya katılan takımları tebrik ederek emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Yarışmanın üçüncüsü olan öğrencilerimiz, Akkuyu NGS’de düzenlenecek teknik geziye katılma hakkı kazandı.