Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 02:56   Güncelleme : 14-12-2021 02:56

Sinop Üniversitesi: Öğrenciden Öğrenciye Enerji Sergisi Açıldı

Öğrenciden Öğrenciye Enerji Sergisi Açıldı

Sinop Üniversitesi: Öğrenciden Öğrenciye Enerji Sergisi Açıldı

Üniversitemiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Öğrenciden Öğrenciye Enerji Sergisi” açıldı.

Üniversitemiz Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından desteklenen serginin açılışı, Bilimsel ve Teknolojik Uygulamalar Merkezi (SÜBİTAM)’nde gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ŞAHİN, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa KARAKAYA, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Davut KAYA, SÜBİTAM Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kemal BALKİ, Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Hasan OĞUL, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Selahaddin BARDAK, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

İlköğretim kademesindeki öğrencilere yönelik enerji sistemlerini tanıtmak ve enerji tasarrufuna yönelik bilinç oluşturmak amacıyla, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan serginin ilk ziyaretçileri, Gelincik Ortaokulu öğrencileri oldu.

Minik öğrenciler, doğal enerji yardımıyla konuttan ulaşıma, tarımdan sanayiye kadar birçok alanda günlük hayatımızı kolaylaştıracak projeleri inceleyerek, Öğretim Görevlisi Sayın Fatih BULUT ve Araştırma Görevlisi Sayın Mehmet Onur KARAAĞAÇ’tan bilgiler aldılar.

Öğrencilerle birlikte sergiyi gezen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sergide emeği geçen personel ve öğrencilerimizi tebrik ederek, “Sinop Merkez, Erfelek ve Gerze gibi yakın ilçelerimizdeki ilköğretim öğrencilerinin tamamının, periyodik olarak Üniversitemiz araçlarıyla bu sergiyi ziyaret etmelerini hedefliyoruz” dedi.