Eğitim
Giriş Tarihi : 05-08-2021 22:55   Güncelleme : 05-08-2021 22:55

Sinop Üniversitesi: Öğrenci Yaşam Merkezimizde Hangi İşletmelerin Açılacağına Öğrencilerimiz Karar Verecek

Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezi, yeni sosyal mekânlarıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimizin buluşma noktası olacak

Sinop Üniversitesi: Öğrenci Yaşam Merkezimizde Hangi İşletmelerin Açılacağına Öğrencilerimiz Karar Verecek

Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezi, yeni sosyal mekânlarıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimizin buluşma noktası olacak.

İçerisinde ana mutfak, öğrenci ve personel yemekhanesi, VIP yemek salonu, dinlenme salonları, yarı açık teras ve çok sayıda sosyal donatı alanının bulunduğu Öğrenci Yaşam Merkezimiz, öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm sosyal imkânları karşılayacak şekilde tasarlandı.

Öğrencilerimizin ve personelimizin sosyalleşebilecekleri, farklı aktivite alanları bulabilecekleri ve iletişimi güçlendirebilecekleri yaşam merkezimizde, yeni eğitim öğretim yılından itibaren çok sayıda yeni işletme de hizmet vermeye başlayacak.

HANGİ İŞLETMELERİN OLACAĞINA ÖĞRENCİLERİMİZ KARAR VERECEK

Üniversitemizin Öğrenci Merkezli Eğitim Öğretim Yaklaşımı gereği, öğrencilerimizin tercihleri ve beklentileri de dikkate alınarak oluşturulan yaşam merkezimizde, yemek alanlarından kafeteryalara, bay-bayan kuaförden kırtasiyeye, sinema salonundan hobi alanlarına kadar öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı her detay düşünüldü.

Yaşam merkezimizde hangi işletmelerin hizmet vereceği ise öğrencilerimizin oylamasına sunuldu.

Bu kapsamda Instagram hesabı üzerinden bir anket düzenleyen Üniversitemiz, Öğrenci Yaşam Merkezindeki iş yerlerinde hangi işletmelerin olması gerektiğini öğrencilerimize sordu. Açık uçlu yöntemle yapılan ankete toplam 1772 yanıt verildi.

Anket sonucuna göre en çok tercih edilenler arasında; fast food, cafe, sinema, ev yemekleri ve market seçenekleri yer aldı.

REKTÖRÜMÜZDEN ÖĞRENCİ YAŞAM MERKEZİMİZE ZİYARET

Yeni eğitim öğretim yılına ilişkin hazırlıkların devam ettiği Öğrenci Yaşam Merkezimizi ziyaret eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, işletmelerin hizmet vereceği iş yerlerini gezerek gelinen aşama hakkında bilgiler aldı.

Rektörümüze ziyaretinde; Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanımız Sayın Kayhan KOYUNCU, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Hüseyin KONUKÇU ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanımız Namık SUCU da eşlik etti.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN daha sonra beraberindeki heyet ile yaşam merkezindeki son hazırlıkları görüştü.

Toplantıda; yaşam merkezimizde bu yıl hizmet verecek işletmeler, öğrencilerimizle yapılan anket sonuçları göz önünde bulundurularak belirlenmeye çalışıldı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Öğrenci Yaşam Merkezimizin yeni eğitim öğretim yılında kampüsümüzün odak noktası olacağını belirtti.