Eğitim
Giriş Tarihi : 07-01-2022 13:16   Güncelleme : 07-01-2022 13:16

Sinop Üniversitesi: Mutluluğun Başkenti Sinop İstanbul’da

Mutluluğun Başkenti Sinop İstanbul’da

Sinop Üniversitesi: Mutluluğun Başkenti Sinop İstanbul’da

6-9 Ocak 2021 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahilinde düzenlenecek olan Sinop Tanıtım Günleri, görkemli açılış töreninin ardından ziyaretçilere kapılarını açtı.

Sinop’un yöresel değerlerini ve zengin mutfağını İstanbullularla buluşturan “Sinop Tanıtım Günleri”nin resmi açılış törenine; Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY, Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, SİYAD Başkanı Sayın Adnan ÇELİKER, Siyasi Partilerin Milletvekilleri ve İl Başkanları, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninin ardından Sinop’un tarihi ve kültürel zenginliklerinden ilham alınarak hazırlanan tanıtım stantları ziyarete açıldı.

Sinop’a özgü pek çok güzelliğin görücüye çıktığı Tanıtım Günlerine, İstanbullular ve İstanbul’da yaşayan Sinoplular yoğun ilgi gösterdi.

Üniversitemiz Sinop Tanıtım Günlerindeki Yerini Aldı

Tanıtım günlerine katılan ziyaretçiler, Sinop’un tarihini, kültürünü ve yaşayışını yakından görme fırsatı bulurken, Üniversitemiz tarafından açılan tanıtım standı da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Tanıtım günlerine Üniversitemizi temsilen; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Genel Sekreter Yardımcımız ve Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ ve Personelimiz katıldı.

Standımıza gelen öğrencilere ve ailelerine, görevli personelimiz tarafından Üniversitemizin bölüm ve programlarının yer aldığı tanıtım materyalleri hediye edilirken; Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımız hakkında da bilgiler verildi.

Standımızda yer alan monitörlerden yayınlanan Sinop ve Üniversitemizin tanıtım filmleri de misafirler tarafından ilgiyle izlendi.

Sinop’un Tescilli Kestane Balı da Tanıtıldı

Sinop’a özgü yöresel ürünlerin de ziyaretçilere tanıtıldığı etkinlikte, Üniversitemiz tarafından coğrafi işaret belgesi alınan ve SİNATE adıyla marka değeri kazanan kestane balı da görücüye çıktı.

Standımızı ziyaret eden misafirlere SİNATE marka Kestane Balı ikram eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sinop Kestane Balını diğer ballardan ayıran özellikler ve sahip olduğu yüksek değer hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca Üniversitemizin Sinop Kestane Balını tüketiciyle buluşturmak adına yürüttüğü çalışmalara ilişkin de bilgilendirme yapıldı.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri, 9 Ocak Pazar gününe kadar İstanbul Maltepe Sahilinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.