Eğitim
Giriş Tarihi : 05-08-2021 05:05   Güncelleme : 05-08-2021 05:05

Sinop Üniversitesi: Misafir Öğrencilerimizin Ülke Bayrakları 15 Temmuz Yerleşkemizde

Üniversitemiz 15 Temmuz Yerleşkesine, Sinop’ta eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerimizin ülkelerine ait bayraklar asıldı

Sinop Üniversitesi: Misafir Öğrencilerimizin Ülke Bayrakları 15 Temmuz Yerleşkemizde

Üniversitemiz 15 Temmuz Yerleşkesine, Sinop’ta eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerimizin ülkelerine ait bayraklar asıldı.

3 kıta, 10 farklı ülkeden 300’e yakın misafir öğrenciye ev sahipliği yapan Üniversitemiz, sunduğu cazip imkânlarla yabancı öğrencilerin de ilgisini çekiyor.

Her yıl uluslararası öğrenci sayısının arttığı Üniversitemizde, bu yıl Sinop’a gelen yabancı öğrencilerimiz kendilerini mutlu edecek bir sürprizle karşılaşacaklar.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın talimatlarıyla, Üniversitemizde öğrencisi bulunan 10 ülkenin bayrağı, 15 Temmuz Yerleşkemize asıldı.  Göndere çekilen rengarenk bayraklar yerleşkemizi süslerken onlara şanlı Türk Bayrağımız ve Üniversitemiz flaması ile TSE bayrağı da eşlik ediyor.

Misafir Öğrencilerimizi Gönüllü Elçiler Olarak Görüyoruz

Sinop Üniversitesi olarak, farklı kültürlerin ilimize ve üniversitemize değer katacağına inandıklarını belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Yabancı öğrencilerimizi Sinop’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyor, onları kendi ülkelerinin birer gönüllü elçisi olarak görüyoruz. Bugün de Üniversitemizde öğrencisi bulunan 10 ülkemizin bayrağını 15 Temmuz Yerleşkemizde göndere çektik. İstedik ki Sinop’a gelen yabancı öğrencilerimiz, burada kendi ülkelerine ait bayrakları görüp mutlu olsunlar, kendi ülkelerinin birer gönüllü elçileri olduklarını hatırlasınlar ve yabancılık hissetmesinler” dedi.