Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 16:08   Güncelleme : 16-12-2021 16:08

Sinop Üniversitesi: Kızılay’dan Üniversitemize Bronz Madalya

Kızılay’dan Üniversitemize Bronz Madalya

Sinop Üniversitesi: Kızılay’dan Üniversitemize Bronz Madalya

Kan Bağışı kampanyalarına öğrenci ve personeliyle yoğun katılım gösteren Üniversitemize, Türk Kızılayı tarafından “Kurumsal Bağışçı Bronz Madalyası” verildi.

Kurumsal Bağışçı Bronz Madalyası, Kızılay Sinop Şube Başkanı Sayın Kemal ALBAYRAK tarafından Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’a takdim edildi.

Öğrencilerimizden Kan Bağışına Destek

Türk Kızılayı Samsun Kan Merkezi tarafından İlahiyat Fakültesi binasında düzenlenen kan bağışı programına öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.

İlahiyat Fakültesi giriş katında kurulan kan bağışı stantlarında ilk olarak kan bağışı formları doldurularak, bağışçıların kan testi ve tansiyon ölçümü yapıldı.

İşlemleri tamamlanan bağışçılar, kan verme noktalarına geçerek, kan bağışında bulundular.  

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, İlahiyat Fakültesinde düzenlenen kan alma merkezine giderek, kan bağışı yapan öğrencilerimizi ziyaret etti.

Kan bağışının önemine dikkat çeken Kızılay yetkilileri, Üniversitemiz personeli ve öğrencilerimizin, kan bağışına karşı duyarsız kalmadığını ifade ederek, Sinop Üniversitesine her geldiklerinde memnuniyet verici bir tabloyla karşılaştıklarını dile getirdiler.

Kan bağışlarına düzenli olarak destek veren İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcı Sayın Doç. Dr. Muzaffer BARLAK’a da Samsun Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar BAYRAM tarafından teşekkür belgesi verildi.