Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 21:44   Güncelleme : 08-11-2021 21:44

Sinop Üniversitesi: “Kadınlar da Oradaydı” Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

“Kadınlar da Oradaydı” Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Sinop Üniversitesi: “Kadınlar da Oradaydı” Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz ile Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen “Kadınlar da Oradaydı” başlıklı TÜBİTAK projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen programa; Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Dursun DİLEK, Proje Araştırmacıları Sayın Doç. Dr. Gülçin DİLEK ve Sayın Doç. Dr. Hüseyin Vehbi İMAMOĞLU, Akademik Personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Dursun DİLEK, TÜBİTAK Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı (1003) kapsamında “Tarih Eğitiminin İyileştirilmesi” çağrı başlığına uygun olarak kabul edilen “Kadınlar da Oradaydı” projesi ile, tarih öğretimi bağlamında tarihin kadın aktörlerini, deneyimlerini görünür kılmak ve kadın tarihini tarih öğretimine entegre etmeyi sağlayacak öğretim materyalleri geliştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Sayın Prof. Dr. Dursun DİLEK, proje ekibi başta olmak üzere projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Ardından Proje Araştırmacısı Sayın Doç. Dr. Gülçin DİLEK tarafından “Kadınlar da Oradaydı” projesine yönelik tanıtım sunumu yapıldı.

Projenin planlama ve uygulama sürecine ilişkin bilgiler veren Sayın Doç. Dr. Gülçin DİLEK, ayrıca proje kapsamında hazırlanan ve tarihten bugüne kadınların toplumdaki rolünü anlatan videoları da katılımcılarla paylaştı.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI ve Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Dursun DİLEK tarafından projeye katkı sunan isimlere teşekkür belgesi takdim edildi.