Eğitim
Giriş Tarihi : 13-08-2021 01:01   Güncelleme : 13-08-2021 01:01

Sinop Üniversitesi: Geçmiş Olsun Ayancık

Ayancık ilçemizde meydana gelen sel felaketi sonrası, bölge halkının yaralarını sarmak için tüm kurumlar ve gönüllü kuruluşlar seferber oldu

Sinop Üniversitesi: Geçmiş Olsun Ayancık

Ayancık ilçemizde meydana gelen sel felaketi sonrası, bölge halkının yaralarını sarmak için tüm kurumlar ve gönüllü kuruluşlar seferber oldu.

Rektörümüz Sayın Prof Dr. Nihat DALGIN da Ayancık ilçesine geçerek sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu.

Rektörümüz, hem bölgedeki son durumu yerinde inceledi hem de selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaretinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU başkanlığında kurulan kriz masasındaki çalışmaları da takip eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, daha sonra Ayancık Devlet Hastanesi’ne geçerek Hastane Başhekimi ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

SEL, AYANCIK MESLEK YÜKSEKOKULUMUZU DA VURDU

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, daha sonra sel felaketinden olumsuz etkilenen Ayancık Meslek Yüksekokulumuzu ziyaret ederek meydana gelen hasar hakkında Yüksekokul personelimizden bilgi aldı.

EL BİRLİĞİ İLE BÖLGE HALKININ YARALARI SARILIYOR

Yaşanan yıkıcı sel felaketi sebebiyle bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Ayancık’ta yaraların sarılması ve hayatın normale dönmesi için Devletimiz tüm kurumlarıyla ve imkanlarıyla burada.

Ayrıca çevre illerimizden gelen yardımlar da buradaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Sivil toplum kuruluşlarımız da burada var gücüyle koşturuyorlar. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah ilçemizde oluşan olumsuzluğu el birliğiyle gidereceğiz” dedi.