Eğitim
Giriş Tarihi : 10-11-2021 15:49   Güncelleme : 10-11-2021 15:49

Sinop Üniversitesi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 83. Yıl Dönümünde Özlemle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 83. Yıl Dönümünde Özlemle Anıldı

Sinop Üniversitesi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 83. Yıl Dönümünde Özlemle Anıldı

Kahraman ulusumuzun büyük önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı.

Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen anma törenine; Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU,  Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR ÖKSÜZ, Rektör Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sinop Barosu Başkanı Sayın Av. Hicran KANDEMİR, Vali Yardımcıları Sayın Recep YÜKSEL ve Sayın Abdullah ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Cahit ŞAHİN, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Kd. Alb. Ferhat KURAN, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Askeri Erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda iki dakikalık Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımızın yarıya indirilmesiyle sona erdi.

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü münasebetiyle Sinop Kültür Merkezi’nde Anma Programı düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve müzik dinletileriyle sona erdi.

Programda, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Çağrı ŞEN rehberliğinde, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerimiz de Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Üniversitemizde Yapılan Törenlerle Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Üniversitemiz yerleşkelerinde de saat 9’u 5 geçe hayat durdu.

Merkez ve ilçelerdeki yerleşkelerimizde eş zamanlı olarak düzenlenen anma törenlerine; Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ ve Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Fakülte Dekanlarımız, Akademik ve İdari Personelimiz ile öğrencilerimiz katıldılar.

Anma törenleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Şehitlerimiz adına iki dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımızın yarıya indirilmesiyle sona erdi.