Eğitim
Giriş Tarihi : 17-01-2022 18:19   Güncelleme : 17-01-2022 18:19

Sinop Üniversitesi: Erasmus Birim ve Bölüm Koordinatörlerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Erasmus Birim ve Bölüm Koordinatörlerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Sinop Üniversitesi: Erasmus Birim ve Bölüm Koordinatörlerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından Akademik Birimlerimizin Erasmus Koordinatörlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Erasmus Kurum Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Sayın Hazar KABA, Üniversitemiz Erasmus Uzmanı Öğr. Gör. Sayın Moustafa ASHMAWY ile Erasmus Birim ve Bölüm Koordinatörleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Üniversitemizin bilimsel anlamda hem ülkemizde hem dünya üniversiteleri arasında önemli bir başarı yakaladığına dikkat çekerek, “Şimdi bir başka başarıyı ise 2022 yılında Erasmus+ Programı kapsamında yurt dışına gidecek öğrencimiz, akademik ve idari personelimiz ve özellikle Üniversitemize yurt dışından gelecek olan öğrenci, akademik ve idari personel sayısındaki artışta yaşamayı sizlerin sayesinde başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Ardından Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Hazar KABA ve Erasmus Uzmanı Öğr. Gör. Sayın Moustafa ASHMAWY tarafından Erasmus Birim ve Bölüm Koordinatörlerimize programın başvuru aşamaları hakkında detaylı bilgi verdi. 

Toplantıda, öğrencilerin öğrenim ve staj hareketliliği olarak iki ana hareketlilikten yararlanabileceği belirtilirken bunun hem akademik hem sosyo-kültürel kazanım açısından büyük katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Toplantının soru-cevap bölümündeyse hareketlilik programlarında koordinatörler ve öğrencilerin karşılaştığı güçlükler ve çözüm önerileri ele alındı.